Sukriukės, sukriukių tipai

Sukriukės - vienas iš universaliausių spiningo masalų turintis daug savybių. Iš išorės negalima pasakyti, jog sukriukė primena kokią tais žuvelę ar vabzdį, tačiau darbo metu ji puikiai imituoja žuvies mailių ar į vandenį įkritusį vabzdį arba sukelia vibraciją kuriai negali atsispirti plėšrūnės.

Plėšrūnės pirmiausiai savo auką pajunta dėka jos virpesių, skleidžiamos vibracijos. Skirtingos sukrės darbo metu skleidžia plačio spektro vibraciją, nuo retų iki dažnų virpesių. Kiekviena žuvis labiau mėgsta tam tikrą virpesių dažnį. Pavyzdžiui ešeriai ir starkiai mėgsta dažnus virpesius, lydekos retus. Todėl žuvys geriau kimba ant tų masalų kurių sukeliamas virpesių dažnis yra joms priimtinas ir provokuojantis pulti.

Egzistuoja daug rūšių sukriukių tačiau pagrindiniai yra trys tipai kurie rūšiuojami pagal sukriukės lapelio formą.

Sukriukių tipai:

Long – tipo sukriukės turi pailgą smailų lapelį, kuris sukasi apie ~30º kampu nuo kūnelio. Jos puikiai tinka žvejoti greitoje srovėje, kadangi sukasi žemu kampu ir turi mažą pasipriešinimą. Kuo sukriukės lapelis platesnis tuo statesniu kampu ji sukasi aplink ašį. Taip pat kuo sukriukė platesnė tuo srovė ją greičiau iškelia į paviršių, o tai nėra labai gerai. Long tipo sukriukės neturi didelio sukimosi dažnio todėl labiau tinkamos žvejoti lydekas. Šios sukriukės darbo metu imituoją maža žuvelę.



Kometa – tipo sukriukės vienas iš universaliausių masalų. Ją galima pravesti stiprioje srovėje, paviršiniuose sluoksniuose ar palei dugną prilaikant srovėje. Taip pat puikiai dirba stovinčiame vandenyje. Kometa tipo sukrės lapelis sukasi ~45º kampu. Šio tipo sukrės imituoja vabzdžius.



Aglia – tipo sukrės pasižymi didele vibracija, jų lapelis sukasi ~60 º kampu. Šios sukrės puikiai tinka žvejoti stovinčiame vandenyje, taip pat srovėje traukiant masalą pasroviui, kadangi ji puikia dirba traukiant lėtai.



Visos kitos sukriukės yra aukščiau išvardintų tipų įvairios variacijos.

Tendemai



Pasunkintos

Su guminukais



Muselėmis




Teigiama, jog sukriukės kūnelio spalva labiau pastebima plėšrūno nei lapelis. Tarkim jei jūs žvejotumėte su dviem sukriukėmis kur vienos iš jų kūnelis, o kitos lapelis nudažytas ta pačia spalva, tai daugiau kibimų sulauktumėte ant tos kur nudažytas kūnelis.

Sukriukės traukimo technika. Sukriukė geriausiai dirba ir vilioja žuvis kai nėra smarkiai apkraunama. Sukriukę reikia kuo lėčiau traukti, tačiau taip kad jos darbas išliktu stabilus, be trūkių. Tai galima gerai jausti žvejojant su jautriu spiningu. Jei meškerės galiukas smarkiai palinkęs ir stipriai vibruoja vadinasi traukiame masalą per greitai. Jei vibracijos nesimato vadinasi traukiame per lėtai.

Sukriukes galima pravesti ne tik tolygiai, bet ir su patempimais (twiching būdu), žingsneliais.

Norint sukriukę pravesti palei dugną reikia pirma užmesti masalą ir suskaičiuoti kiek sekundžių jis skęsta, sekanti karta atlikus metimą masalą pradėti vynioti keliomis sekundėmis anksčiau.


[atgal]


Rašyti komentarą

Vardas:
Komentaras:

Naujausi komentarai


Raimundas
2009-10-29 12:49:31

man labiausiai patinka kometos, ant ju geriausiai kimba.

[Visi komentarai - 1]