Sėkminga stintų žvejyba, patarimai

Stintų žvejyba

Šis žiemos sezonas nėra dosnus stintų žvejams. Kiek teko skaityti interneto forumus tik vienas kitas gali pasigirti gerais žūklės rezultatais. Dauguma pagauna apie 10-30 stintų per dieną, be to stintos šiemet labai smulkios viena kita didesnė. Grįžęs iš vienos stintų žūklės nusprendžiau pasverti laimikį ir suskaičiuoki kiek stintų sudaro vieną kilogramą, nustebau kai suskaičiavęs pamačiau, jog į 1 kilogramą telpa ~40 stintų, kai standartiškai skaičiuojama 20-30 stintų kilogramas.

Kadangi daugumos žvejų rezultatai šį sezoną neįspūdingi, pateiksiu kelias sėkmingos stintų žūklės paslaptis. Neminėsiu konkrečių sistemėlių ar kabliukų kadangi kiekvienas žvejys turi savo paslapčių. Tiesiog nukreipsiu jus tinkama linkme ir paliksiu truputi laisvės eksperimentuoti.

Dažniausiai žvejoju šviesiu paros metu, todėl patarsiu tai kas tinka stintų žūklėj dienos metu ir tada kai stintos kimba labai neaktyviai. Žuvims maitinantis aktyviai tinka praktiškai bet kokios sistemėlės ir ant jų vienodai sėkmingai žvejojama.

Sėkmingos stintų žūklės pagrindinės taisyklės:


  • Naudokite plonus valus max. 0.12mm diametro. Tokių sistemėlių minusas tas ,jog jas labai nesunku supainioti ar nutraukti kabliukui užsikabinus už eketės krašto. Tačiau patikėkit tai duoda savo rezultatus. Vienoje žūklėje visom meškerėm buvau surišęs vienodas sistemėles tik vienų valas buvo 0.12mm kitų 0.17mm.. Sistemėlėmis plonu valu sėkmingai gaudžiau visą dieną kai tuo tarpu su storesniu valu per visa dieną ištraukiau tik keletą žuvų. Taigi rezultatai viską pasako.

  • Dienos metu žvejojant nenaudokite jokių fosforinių elementų karoliukų ar avižėlių padengtų fosforu. Geriausiai pasiteisina baltai žuviai gaudyti skirti kabliukai su nedideliais metaliniais veidrodėliais. Kabliukų dydis taip pat turi būti ne pats didžiausias.

  • Masalui geriausiai naudoti šviežiai pagautą ir supjaustytą kubeliais stintą. Ji puikiai laikosi ant kabliuko. Esant neaktyviam kibimui porcijas darykite labai nedideles. Taip pat nepamirškite laiks nuo laiko pakeisti masalų kadangi kiek esu pastebėjęs ilgai mirkant tą patį masąlą kibimų smarkiai sumažėja.

  • Svarelis parenkamas pagal srovės stiprumą.

Išvardinti patarimai kuo puikiausiai veikia šį žūklės sezoną neaktyviai maitinantis stintoms.

Kai pavyzdį pateiksiu keletą žūklių kuomet atvykus ant ledo žvejų būdavo juoda, o po pietų jų jau nebelikdavo. Žvejojant mano minėtomis sistemomis, įsijuosę žuvis traukdavome visą dieną pagaudavome apie 150-300 stintų kai aplinkiniai tuo tarpu žiūrėdavo išsižioję turėdami po 10-20 stintų ir nieko nesuprasdami kas čia vyksta.

Poledinė stintų žūklė


[atgal]


Rašyti komentarą

Vardas:
Komentaras:

Naujausi komentarai


Arvyds
2010-03-02 07:57:05

o tai kaip su 0,12 dirbti srovėje su 2 uncijom švino? Ar gaudoma tik tokiose vietose, kur srovė minimali?

Autorius
2010-03-02 09:35:56

Ne dažniausiai žvejoju 14km. vagoje ar šalia jos. Švinas 10-15gr. Laiks nuo laiko pajudiniu. biški atleidžiu vėl arčiau pritraukiu. Visi kibimai palei dugną

Absolutely
2010-03-02 22:32:05

Arvyds kuo plonesni zilka tuo maziou nesa srove... ir tikrai kimba geriou 012 zilka gali atlaikit vidutiniskai 1.5-2kg (klauskit pardaveju) o autorius yra brakonjeris!!! 40vnt=1kg tai 25gr viena??? nu tokiu visada paleist reik... jai tokias imciau tai mano skaicius butu apie 400 :))) O STINTAS ANKSHCIOU SKAICIAVO 12VNT=1KG !!!NEDUODA ISAUGT!!! :o/

[Visi komentarai - 9]