5 pagrindiniai džigo masalų pravedimo būdai.

Norint sėkmingai žvejoti bet kuriame vandens telkinyje reikia įsisavinti visus džigo masalų pravedimo būdus. Dauguma žvejų dažniausiai naudoja vieną džigavimo techniką, tačiau ar jų rezultatai visuomet geri? Mano nuomone, sumanus žvejys naudoja skirtingas džigavimo technikas priklausomai nuo vandens telkinio ar žuvies kurią jis gaudo. Juk negali vienas džigavimo metodas pasiteisinti visais atvejais. Aš naudoju penkis pagrindinius masalo pravedimo būdus, kuriuos derinu tarpusavyje žvejybos metu.

Agresyvus masalo pravedimas.

Masalui nuskendus ant dugno atliekamas staigus meškerės kilstelėjimas, primenantis pakirtimą. Tokiu būdu masalas staigiai pakyla nuo dugno imituodamas greitai sprunkančią žuvelę, kuri staiga pasirodo ir vėl grimzta į dugną. Meškerikotis gražinamas į horizontalią padėtį. Taip pat neužmirškite tuo metu susukti valą, kad visuomet jaustumėte masalą.
Tokia masalo pravedimo technika visuomet pasiteisina kai žuvys aktyviai maitinasi. Esant skaidriam vandeniui ir vandens temperatūrai aukščiau +15°С laipsnių naudodami tokią techniką sėkmingai gaudysite lydekas, ešerius, ar starkius. Esant prieblandai ar drumstam vandeniui tokia džiūgavimo technika mažiau efektyvi.

Laiptuotas masalo pravedimas.

Meškerikotis iš horizontalios padėties keliamas į vertikalią ne vienu mostu, o atliekant 3-5 nedidelius truktelėjimus. Tokiu būdu masalas kyla į vidurinius vandens sluoksnius žymei lėčiau ir trūkčiodamas. Visuomet įtempkite valą, kad jaustumėte kontaktą su masalu. Paskui meškerikotis vėl gražinamas į horizontalią padėtį, o masalas skandinamas ant dugno. Toks masalo pravedimo būdas labai patrauklus plėšrūnėms, nors ir jis ne visuomet pasiteisina. Naudojant tokią techniką galima sėkmingai žvejoti esant lengvai drumstam vandeniui ir žymiai žemesnei vandens temperatūrai. Esant labai šaltam ar smarkiai drumstam vandeniui, naudojamos kitos džigavimo technikos. Šią džigavimo techniką galima sėkmingai naudoti tiek stovinčiame tiek tekančiame vandenyje. Tik reikia įsidėmėti, jog gaudant srovėje masalą veikia ne vien meškerikočio truktelėjimas, bet ir srovė. Todėl kuo aukščiau ir stipriau kilstelit masalą nuo dugno, tuo greičiau ir toliau srovė jį nuneša. Tokiu atveju jis per greitai dingta iš plėšrūno akiračio.

Masalo pravedimas paleidžiant pasroviui.

Šis masalo pravedimo būdas dažniausiai pasiteisina esant labai šaltam vandeniui. Šiai technikai geriausia naudoti blokščią galvakablį. Nuskendęs masalas prisispaudžia prie dugno ir letai slenka veikiamas srovės, kaskartėmis nukreipiam meškerykotį pasroviui leisdami masalui greičiau judėti,. Svarbu parinti teisingą galvakablio svorį. Per sunkus galvakablis vislaik slinks dugnu ir kabinsis už kliuvinių, per lengvas praeis per aukštai dugno, neatkreiptdamas plėšrūnų dėmesio.

Masalo šokdinimas dugnu.


Net ir tingiausią plėšrūną galima pažadinti masalą šokdinat dugnu trumpais meškerikočio truktelėjimais. Po užmetimo masalas nuskandinamas ant dugno, ir pravedamas trumpais truktelėjimais taip, jog masalas nepakiltu 5-7cm. aukščiau dugno. Būtina visąlaik laikyti įtemptą valą. Tokia pravedimo technika imituoja besirausiančią dugne žuvelę, beieškančią maisto. Vienintelis šios technikos trūkumas, lėtas masalo traukimas neleidžia greitai apgaudyti didelių vandens telkinio plotų. Taip pat pasitaiko jog plėšrūnės laikosi aukščiau dugno ir ši džigavimo metodas nepasiteisina.

Tolygus masalo pravedimas.


Galima sėkmingai žvejoti pravedant masalą ir tolygiai. Ešeriai ar lydekos dažnai maitinasi viršutiniuose ar viduriniuose vandens sluoksniuose todėl neatsisako ir tolygiai plaukiančio masalo.





šaltinis: http://club-fish.ru/content/view/4275/223/

[atgal]


Rašyti komentarą

Vardas:
Komentaras:

Naujausi komentarai


pikehunter
2010-03-02 21:10:29

Manau kad straipsnį nukopijavot nuo www.spiningavimas.lt

Autorius
2010-03-03 00:54:34

Ne straipsnis yra verstas is rusu portalo, idesiu nuoroda. spinigaviams.lt irgi is ten pat paeme.

[Visi komentarai - 2]