Šapalų žūklė spiningu

Spiningo masalai šapalams.

Salmo hornet vapsvos imitacija Salmo tiny vapsva Strike pro šapalams

Salmo hornet naturalus Salmo tiny karkvabalis Strike pro rudas
Salmo hornet tiger

Masalų parinkimas šapalams skirtingomis žūklės sąlygomis.


Paminėsiu voblerius kadangi vobleriai tapo vienu iš rezultatyviausių šapalų masalų. Esant stipriai sroviai masalą traukiant prieš srovę geriau naudoti suspending tipo ar skęstančius voblerius jie lengvai panyra ir stipri srovė jų neiškelia į paviršių, plaukančius voblerius gali būti sunku paskandinti stiprioje srovėje į reikiamą gylį, todėl geriau naudoti lėtesnės srovės ruožuose. Žinoma skęstantys vobleriai nelabai tinka masalą plukdant pasroviui nuo savęs.

Traukiant pasroviui geriau naudoti skęstančius voblerius juos lengviau panardinti nei plaukiančius.
Tai yra tik bendros pastabos kurios ne visada tinka įvairioms žūklės sąlygoms.

Apie masalų spalvų parinkima turbūt jau daugelis žinote, kad natūralias spalvas geriau naudoti esant skaidriam vandeniu ir giedrom oro sąlygom, ryškias agresyvias spalvas drumstame vandenyje ar apniukusiomis oro sąlygomis. Tačiau pastebima, jog agresyvios masalų spalvos puikiai tinka ir esant skaidriam vandeniui ar nepalankioms oro sąlygoms. Iš agresyvių spalvų geriausiai pasiteisina hornet (vapsvos imitacija) ir tiger (žalsvai gelsvos salvos su tigro raštu). Jei sugalvosite spingauti naktį reiktų rinktis melsvus ar juodus voblerius. Nustatyta, jog mėlyna ir juoda spalva geriausiai matomos tamsiu paros metu.

Šapalai yra labai atsargios žuvys, todėl gaudant juos spiningu patariama nenaudoti pavadėlio žvejojant pintu valu galima parišti ~1,5m. ilgio fluoro karbono valo pavadėlį ne storesnį nei 0,18mm.

Šapalų buveinės - Kur ieškoti?

Šapalai mėgsta sraunias akmenuotas upės atkarpas – rėvas. Taip pat laikosi pakrantėse ties nuvirtusiais medžiais ar jų sangrūdomis, upės slenksčiais. Daugelyje literatūros šaltinių rašoma, jog šapalai laikosi už kliuvinių, tačiau patyrę šapalautojai teigia, kad šapalai laikosi ir tyko grobio prieš kliuvinius t. y. prieš medžių sangrūdas, didesnius akmenis, prieš povandenines dambas, o ne už jų. Vieną ar kitą teiginį gali pagrįsti tik asmeninė patirtis, todėl drąsiai teigti, kad yra taip ir ne kitaip negalima.

Kada geriausiai kimba šapalai?

Šapalai geriausiai kimba gegužės mėnesį po neršto, bei pasirodžius karkvabaliams. Taip pat puikiai kimba ir vasaros menesiais. Šapalus geriausia gaudyti anksti ryte arba temstant. Tačiau vasaros metu sėkmingai galima žvejoti ir visą dieną. Sėkmingai šapalai spiningu gaudomi ir naktį, tačiau tokiam žūklės būdui manau reikia daug kantrybes ir pasiruošimo. Didesnis šapalų aktyvumas pastebimas esant stipriam vėjui tuo metu į vandenį patenka nemažai vabzdžių, todėl šapalai nesisaugodami atakuoja masalą. Taip pat gerai kimba per lietų.

[atgal]


Rašyti komentarą

Vardas:
Komentaras:

Naujausi komentarai


Justas
2010-09-20 12:10:57

Sie masalai tikrai nera patys geriausi sapalu zukleje ir apie naudojama vala ir pavadeli parasyta netiesa.

Anonimas
2010-10-13 22:47:31

Idomu butu isgirsti platesni komentara del valu. Kokius reiktu naudoti

Justas
2010-10-14 10:08:42

Sapalus gaudau tikrai ne vieni metai. Pirmasis sapaliokas uzkibo nuo sukres nuemus pavadeli, veliau prasidejo vobleriukai Salmo, Jexon, Rapala, kuriuos be vargo nukasdavo lydekaites. Sie masalai labai blogai mesdavosi (zvejoju Nemune), neiseidavo pasiekti daugelio perspektyviu vietu, kibdavo tik maziukai sapaliukai, kurie laikydavosi prie kranto esanciuose akmenynuose. Veliau atsirado river2sea plaukiantys 45cm ilgio vobleriukai. Palyginus su anksciau minetais masalais metimas budavo daug tolesnis. Vala naudodavau 0,16-0,18. Emiau deti pavadeli is florokarbono kuri pats susirisdavau (jie kiek zinau netgi dar praitais metais nebuvo dar labai zinomi). Naudojau 0,44mm storio pavadelius ne trumpesnius kaip 0,5m. Dar veliau parduotuves pasieke Yo-Zuri vobleriai, kuriu aerodinamines savybes tikrai ispudingos. Suderinus irankius nedideli vobleriuka gali patiekti net ir viduri Nemuno. O kaip tik to ir reikedavo mano zvejojamose vietose. Straipsnyje minimas plonas valas, nes atseit sapalai labai baiksti zuvis. As siais metais padariau bandyma ir susivyniojau ant rites 0,15mm pinta vala, uzsidejau florokarbono pavadeli 0,44mm – sapalai kibo, taciau tokiu pavadeliu gaudant sapalus man ji yra nukandusios dvi stambios lydekos. Nutariau pabandyti sapalu zukleje volframini 10kg liakanti 35cm ilgio pavadeli. Sapalai i tai reagavo labai neblogai ir kibo tikrai ne ka prasciau nei gaudant su florokarbonu. Galiausiai pabandziau 0,2mm pinta vala su metaliniu pavadeliu – masalas sunkiau metesi, taciau sapalai vistiek kibo! Tai gi isvadas as pasidariau. Aisku galbut ir yra kokiu nors niuansu, bet tam pastebeti reikia daugiau laiko. As gaudau Nemune ir spiningaudamas gali pagauti ne tik lydeka, eseri, sapala, salati, bet jegas gali tekti isbandyti ir su usorium, samu, taigi nutariau buti tam pasiruoses. Beto zukle pintu valu daug malonesne, jauti vobleriuko darba, gali viska lengviau kontroliuoti, pastebi tokius kibimus kuriuos paprastu valu sunkiai gali pastebeti.

[Visi komentarai - 4]